Vagabonda o jedzeniu

trufle-czosnek dla bogaczy

W pobliskich lasach, które otaczają Farm House Resort, podobno rosną trufle. Trufle, które są mi totalnie obce. Postanowiłam więc zgłębić temat i okazało się, że nawet jeśli chciałabym iść na ich poszukiwania, potrzebowałabym wytresowanego w tym celu psa albo świnie (!!), ponieważ trufle -a dokładnie truflowe owocniki- rosną pod ziemią, więc trudno je zlokalizować. Ze świnią jest jednak ten problem, że po znalezieniu trufli, może ją szybko skonsumować! A nie o to chodzi! Cena kilograma białych trufli, tych najbardziej pożądanych, czyli białych, dochodzić może do 4 tysięcy euro. Podobno jest to najdroższy produkt świata. Jeśli chcielibyście iść na trufle w Polsce, to informuję, że są one u nas pod ochroną i nie wolno ich zbierać. Ale… Może ktoś z Was chciałby założyć truflowy ogród? Niezły pomysł na biznes!

Szukając w interenecie informacji na temat trufli, natknęłam się na informacje, aby uważać na CHIŃSKIE PODRÓBKI! Cytuję za stroną http://www.ekologia.pl: „Wystarczy, że (chońska trufla) poleży trochę obok trufli szlachetnych, a szybko przejmuje ich zapach. Z tego powodu bywa wykorzystywana jako fałszywka”. Trufla made in china?

W każdym razie o trufli mówi się, że to czosnek dla bogaczy… Fenomen ten można porównać do kawioru albo ręcznie zbieranego szafranu. Ze względu na wygląd trufli ( ich zdjęcie znajdziecie na moim profilu fb: Magdalena Vagabonda ) w średniowieczu nazywano je „dziećmi diabła”…

Nic. Idę teraz na spacer do lasu. Z 4 psami… Nie są wytresowane, ale może jednak uda im się coś wywąchać 🙂

Tekst: Magdalenainprogress

 

Źródło: ekologia.pl, life.forbes.pl

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s