Vagabondy różne worki

Jak zaoszczędzić do 15% na noclegu?

Chcecie zaoszczędzić na noclegu?

Sprawa jest prosta. Właśnie robię wolontariat w Portugalii w Yoga&Surf Guesthouse. Miesięcznie pojawia się tutaj ponad 100 gości z różnych części świata. 60%  z nich rezerwuje nocleg przez takie strony jak: booking.com, hostelworld.com lub bookyogaretreats.com. Strony te powstały, żeby  nomadom, turystom i joginom było łatwiej znaleźć nocleg, ale z drugiej strony logicznym jest, że przecież ktoś na tym zarabia. No właśnie i to aż do 15%! Tyle zazwyczaj wynosi prowizja (w przypadku strony Airb&b jest to tylko 4%), którą płacą właściciele resortów, hoteli, hosteli stronom internetowym za pośredniczenie w rezerwacji noclegów. Jak więc zaoszczędzić na noclegu? Czytajcie dalej.

Rozmawiałam wczoraj z dziewczyną, która od wielu lat pracuje w branży turystycznej. Ją osobiście bardzo dziwi fakt, że turyści znając docelowe miejsce, w którym chcą przenocować, nie piszą bezpośrednio do tego miejsca, prosząc przy okazji o taki 15% upust. Większość z nich dalej korzysta z takich stron, jak booking.com. Bo skoro na booking.com znajdziecie na przykład hostel w Palermo, który nazywa się On the way hostel, to bez problemu wyszukacie bezpośrednią stronę do tego miejsca w internecie. Wtedy, jeśli  w obu miejscach, ceny są takie same,  piszecie maila z prośbą o zniżkę.  Powinno zadziałać.

Czyli: jak wyglądają w takim przypadku cyferki, jeśli dwie osoby chciałyby przyjechać na przykład do Portugalii, do miejsca w którym jestem?

Średnio tydzień dla jednej osoby kosztuje 600 euro.

Koszt dla dwóch osób zatem wynosi: 1 200 euro.

15% z 100 euro to: 15 euro

Zaoszczędzone:  180 euro

W przeliczeniu na złotówki po kursie 4, 20 PLN:  756 PLN

Zastanawiałyśmy się z dziewczyną z biura z czego wynika to, że jednak tak dużo osób korzysta z pośrednictwa. Jeśli z bezpieczeństwa i wiarygodności, to musicie wiedzieć, że nikt tych hoteli, hosteli i ośrodków, które pojawiają się na w/w stronach, nie sprawdza.

Tekst: Magdalena Vagabonda

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s